Szanowni Internauci!

Mamy przed sobą niezmiernie ważny okres w związku z wyborami samorządowymi. Jako życiowa optymistka, mam nadzieję (chociaż jako realistka w to raczej nie wierzę), że każdy z Was pójdzie na wybory. To powinno być naszym obowiązkiem obywatelskim oraz dowodem naszego patriotyzmu.  Idziemy do głosowania, bo wybieramy naszych przedstawicieli, którzy będą nas reprezentowali w instytucjach publicznych.  To od nas zależy, czy wybierzemy kompetentnych i chcących  dbać o nasze, a nie o  własne interesy, rządzących.

Tylko głupcy mówią, że nie interesują się polityką, bo nie chcą przyznać się do tego, że mało interesują się własnym krajem, miastem, wsią czy dzielnicą. To oni zwykle najwięcej później narzekają. My nie wybieramy polityków, lecz naszych reprezentantów, którzy powinni odpowiadać przed nami, a nie przed swoim liderem. To my mamy patrzeć im na ręce, aby nas dobrze reprezentowali i liczyli się z naszą opinią.

Mam nadzieję, że frekwencja w Nowym  Sączu będzie wyższa w tym roku.  W tegorocznych wyborach jest aż siedmiu kandydatów na prezydenta i nie można  mówić, że „nie ma kogo wybrać”.  Mam również nadzieję, że dobrze przemyślicie  i przeanalizujecie zarządzanie miastem w poprzednich kadencjach prezydenckich  aby wybrać kandydata, który będzie dobrze, rzetelnie i uczciwie pełnił funkcję prezydenta Nowego Sącza.

W tym roku, jak chyba nigdy przedtem jest szansa dla sądeczan, aby pozbyć się dotychczasowych układów lub ich kontynuacji.

W poniższym liście pragnę podzielić się z Wami moją  opinią na temat jednej kandydatki, który to zamieszczę w osobnym wpisie.

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.

EB e-mail do korespondencji na poniższy artykuł unas_uwas@yahoo.co.uk